Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD86-2124C
The AD86-2124C Chrome Wire Shelving Add-On Kit can be attached to a Chrome Wire Shelving Starter Kit in a sideways, back-to-back or right angle arrangement. It allows for the expansion of storage capacity.
Features:
Chrome Finish Ideal for use in dry environments Comes complete with four shelves, two posts and eight S-Hooks Allows for air to flow freely Increased product visibility Minimal dirt accumulation Shelving Allows addition of extra shelves and posts (Sold Separately)
Purchase the AD86-2124C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Purchase the AD86-2124C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 44 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 800 |
| Outside Dimensions | 21" x 24" x 86" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 86" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 21" x 24" |
| Shelf (W) | 21" |