Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD86-1824C
The AD86-1824C Chrome Wire Shelving Add-On Kit has been designed to expand shelving capacity on the Chrome Wire Shelving Starter Kit. A shared set of posts connects the two starter kits together.
Features:
Each Add-On Kit comes with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks Additional shelves sold separately Once Add-On Kit is fitted the unit cannot be made mobile Three configuration options possible Chrome Finish
Get the AD86-1824C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Get the AD86-1824C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 40 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 800 |
| Outside Dimensions | 18" x 24" x 86" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 86" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 18" x 24" |
| Shelf (W) | 18" |