Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD86-1460C
The AD86-1460C Chrome Wire Shelving Add-On Kit is designed specifically to expand Chrome Wire Shelving Starter Kits connecting via a shared set of posts.
Features:
Each Add-On Kit comes with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks Extra shelves can be purchased separately Three configurations possible Once Add-On Kit is fitted the unit cannot be made mobile Chrome Finish
Order your own AD86-1460C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Order your own AD86-1460C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 68 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 600 |
| Outside Dimensions | 14" x 60" x 86" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 86" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 14" x 60" |
| Shelf (W) | 14" |