Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD86-1454C-5
The AD86-1454C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit is designed to expand the shelving capacity of Chrome Wire Shelving Starter Kits. A shared set of posts connect the two units.
Features:
Each kit comes with 2 posts, 5 shelves and 10 S-Hooks Additional shelves sold separately Three configuration options available Once Add-On Kit is fitted unit can no longer be made mobile
Get the AD86-1454C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Get the AD86-1454C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 74 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 600 |
| Outside Dimensions | 14" x 54" x 86" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 86" |
| No. Shelves | 5 |
| Shelf (W x L) | 14" x 54" |
| Shelf (W) | 14" |