Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD86-1272C-5
The AD86-1272C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit has been designed to increase the shelving space of Chrome Wire Shelving Starter Kits.
Features:
Additional shelves sold separately Comes with 2 posts, 5 shelves and 10 S-Hooks Three different configuration options: back-to-back, straight line or at right angles Starter kits fitted with Add-On Kit cannot be made mobile
Purchase your AD86-1272C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Purchase your AD86-1272C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 83 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 600 |
| Outside Dimensions | 12" x 72" x 86" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 86" |
| No. Shelves | 5 |
| Shelf (W x L) | 12" x 72" |
| Shelf (W) | 12" |