Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD74-3672C
The AD74-3672C Chrome Wire Shelving Add-On Kit expands the storage capacity of a Chrome Wire Shelving Starter Kit. It consists of two posts, two shelves and eight S-Hooks.
Features:
Chrome Finish Configurations include right angle and straight line arrangements Allows for air to circulate Increased product visibility from all sides Minimal dirt build-up Extra shelves and posts can be added to unit (Sold Separately) Can be customized with dividers, inlay mats and more
Order the AD74-3672C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Order the AD74-3672C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 134 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 600 |
| Outside Dimensions | 36" x 72" x 74" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 74" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 36" x 72" |
| Shelf (W) | 36" |