Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD74-2454C
The AD74-2454C Chrome Wire Shelving Add-On Kit allows for the expansion of a corresponding Chrome Wire Shelving Starter Kit. It comes with four shelves, two posts and eight S-Hooks.
Features:
600 lbs. per shelf Chrome Finish Measures 74" in height Allows for air to flow freely High visibility of stored items Can be installed sideways, back-to-back or at a right angle arrangement Designed to accommodate extra shelves and posts (Sold Separately) Minimal dirt accumulation
Order the AD74-2454C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Order the AD74-2454C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 82 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 600 |
| Outside Dimensions | 24" x 54" x 74" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 74" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 24" x 54" |
| Shelf (W) | 24" |