Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD74-1454C
The AD74-1454C Chrome Wire Shelving Add-On Kit is designed to expand the shelving capacity of Chrome Wire Shelving Starter Kits. A shared set of posts connect the two units.
Features:
Each kit comes with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks Additional shelves sold separately Three configuration options available Once Add-On Kit is fitted unit can no longer be made mobile
Get the AD74-1454C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Get the AD74-1454C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 58 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 600 |
| Outside Dimensions | 14" x 54" x 74" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 74" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 14" x 54" |
| Shelf (W) | 14" |