Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD74-1272C
The AD74-1272C Chrome Wire Shelving Add-On Kit has been designed to increase the shelving space of Chrome Wire Shelving Starter Kits.
Features:
Additional shelves sold separately Comes with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks Three different configuration options: back-to-back, straight line or at right angles Starter kits fitted with Add-On Kit cannot be made mobile
Purchase your AD74-1272C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Purchase your AD74-1272C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 62 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 600 |
| Outside Dimensions | 12" x 72" x 74" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 74" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 12" x 72" |
| Shelf (W) | 12" |