Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD74-1260C
The AD74-1260C Chrome Wire Shelving Add-On Kit has been designed specifically to expand Chrome Wire Shelving Starter Kits.
Features:
Two posts, four shelves and eight S-Hooks Additional shelves that can be purchased separately Three configuration options Starter kits fitted with Add-On Kit cannot be made mobile
Order the AD74-1260C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
Features:
Order the AD74-1260C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
| Ship Wt. (lb.) | 54 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 600 |
| Outside Dimensions | 12" x 60" x 74" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 74" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 12" x 60" |
| Shelf (W) | 12" |