Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD63-1836C-5
The AD63-1836C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit has been specifically designed to expand Chrome Wire Shelving Starter Kits. A set of posts is shared between the two kits.
Features:
Each Add-On Kit comes with 2 posts, 5 shelves and 10 S-Hooks Additional shelves may be purchased separately Starter kits fitted with Add-On Kit cannot be made mobile Unit can be configured in three different ways Chrome Finish
Order your own AD63-1836C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Order your own AD63-1836C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 61 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 800 |
| Outside Dimensions | 18" x 36" x 63" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 63" |
| No. Shelves | 5 |
| Shelf (W x L) | 18" x 36" |
| Shelf (W) | 18" |