Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD63-1460C-5
The AD63-1460C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit is designed specifically to expand Chrome Wire Shelving Starter Kits connecting via a shared set of posts.
Features:
Each Add-On Kit comes with 2 posts, 5 shelves and 10 S-Hooks Extra shelves can be purchased separately Three configurations possible Once Add-On Kit is fitted the unit cannot be made mobile Chrome Finish
Order your own AD63-1460C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Order your own AD63-1460C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 81 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 600 |
| Outside Dimensions | 14" x 60" x 63" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 63" |
| No. Shelves | 5 |
| Shelf (W x L) | 14" x 60" |
| Shelf (W) | 14" |