Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD63-1260C-5
The AD63-1260C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit has been designed specifically to expand Chrome Wire Shelving Starter Kits.
Features:
Two posts, five shelves and ten S-Hooks Additional shelves that can be purchased separately Three configuration options Starter kits fitted with Add-On Kit cannot be made mobile
Order the AD63-1260C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
Features:
Order the AD63-1260C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
| Ship Wt. (lb.) | 69 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 600 |
| Outside Dimensions | 12" x 60" x 63" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 63" |
| No. Shelves | 5 |
| Shelf (W x L) | 12" x 60" |
| Shelf (W) | 12" |