Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD54-1836C
The AD54-1836C Chrome Wire Shelving Add-On Kit has been specifically designed to expand Chrome Wire Shelving Starter Kits. A set of posts is shared between the two kits.
Features:
Each Add-On Kit comes with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks Additional shelves may be purchased separately Starter kits fitted with Add-On Kit cannot be made mobile Unit can be configured in three different ways Chrome Finish
Order your own AD54-1836C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Order your own AD54-1836C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 48 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 800 |
| Outside Dimensions | 18" x 36" x 54" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 54" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 18" x 36" |
| Shelf (W) | 18" |