Chrome Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD54-1824C-5
The AD54-1824C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit has been designed to expand shelving capacity on the Chrome Wire Shelving Starter Kit. A shared set of posts connects the two starter kits together.
Features:
Each Add-On Kit comes with 2 posts, 5 shelves and 10 S-Hooks Additional shelves sold separately Once Add-On Kit is fitted the unit cannot be made mobile Three configuration options possible Chrome Finish
Get the AD54-1824C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Get the AD54-1824C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 45 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 800 |
| Outside Dimensions | 18" x 24" x 54" |
| Finish | Chrome |
| Height / Post | 54" |
| No. Shelves | 5 |
| Shelf (W x L) | 18" x 24" |
| Shelf (W) | 18" |