Model # AD54-1448C
Features:
  • Additional shelves may be purchased separately
  • Each kit supplied with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks
  • Three configuration options
  • Once Add-On Kit is fitted the Wire Shelving Starter Kit cannot be made mobile
  • Purchase your AD54-1448C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
    Ship Wt. (lb.)52
    Load Capacity (lb.)800
    Outside Dimensions14" x 48" x 54"
    FinishChrome
    Height / Post54"
    No. Shelves4
    Shelf (W x L)14" x 48"
    Shelf (W)14"