Model # AD54-1436C
Features:
  • Add-On Kit comes with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks
  • Has three configuration options: Straight line, back-to-back and at right angles
  • Additional shelves may be purchased separately
  • Starter kits fitted with Add-On Kits cannot be made mobile
  • Order your AD54-1436C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
    Ship Wt. (lb.)40
    Load Capacity (lb.)800
    Outside Dimensions14" x 36" x 54"
    FinishChrome
    Height / Post54"
    No. Shelves4
    Shelf (W x L)14" x 36"
    Shelf (W)14"