Model # AD54-1430C
Features:
  • Sold with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks
  • Additional shelves sold separately
  • Three configuration options: Straight line, back-to-back and at right angles
  • Starter kits fitted with Add-On Kit cannot be made mobile
  • Order the AD54-1430C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
    Ship Wt. (lb.)36
    Load Capacity (lb.)800
    Outside Dimensions14" x 30" x 54"
    FinishChrome
    Height / Post54"
    No. Shelves4
    Shelf (W x L)14" x 30"
    Shelf (W)14"