Model # AD54-1424C
Features:
  • Add-On Kit comes with 2 posts, 4 shelves, 8 S-Hooks
  • Three configuration options: Straight line, back-to-back and at right angles
  • Additional shelves may be purchased separately
  • Once Add-On Kit is fitted, unit cannot be made mobile
  • Order the AD54-1424C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
    Ship Wt. (lb.)32
    Load Capacity (lb.)800
    Outside Dimensions14" x 24" x 54"
    FinishChrome
    Height / Post54"
    No. Shelves4
    Shelf (W x L)14" x 24"
    Shelf (W)14"