Model # AD54-1260C-5
Features:
  • Two posts, five shelves and ten S-Hooks
  • Additional shelves that can be purchased separately
  • Three configuration options
  • Starter kits fitted with Add-On Kit cannot be made mobile
  • Order the AD54-1260C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
    Ship Wt. (lb.)68
    Load Capacity (lb.)600
    Outside Dimensions12" x 60" x 54"
    FinishChrome
    Height / Post54"
    No. Shelves5
    Shelf (W x L)12" x 60"
    Shelf (W)12"