Model # AD54-1248C
Features:
  • Comes standard with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks
  • Can be configured in straight line, back-to-back and at right angles
  • Additional shelves sold separately
  • Once Add-On Kit is fitted unit can no longer be made mobile
  • Unit is Chrome
  • Order the AD54-1248C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
    Ship Wt. (lb.)44
    Load Capacity (lb.)800
    Outside Dimensions12" x 48" x 54"
    FinishChrome
    Height / Post54"
    No. Shelves4
    Shelf (W x L)12" x 48"
    Shelf (W)12"