Model # AD54-1242C
Features:
  • Add-On Kit comes with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks
  • Options for configuration include straight lines, back-to-back and at right angles
  • Additional shelves may be purchased separately
  • Once Add-On Kit is fitted, unit can no longer be made mobile
  • This is a Chrome Wire Shelving Unit
  • Get the AD54-1242C Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
    Ship Wt. (lb.)40
    Load Capacity (lb.)800
    Outside Dimensions12" x 42" x 54"
    FinishChrome
    Height / Post54"
    No. Shelves4
    Shelf (W x L)12" x 42"
    Shelf (W)12"