Model # AD54-1236C-5
Features:
  • Add-On Kit comes with 2 posts, 5 shelves and 10 S-Hooks
  • Options for configuration include straight lines, back-to-back and at right angles
  • Additional shelves may be purchased separately
  • Once Add-On Kit is fitted, unit can no longer be made mobile
  • This is a Chrome Wire Shelving Unit
  • Get the AD54-1236C-5 Chrome Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
    Ship Wt. (lb.)45
    Load Capacity (lb.)800
    Outside Dimensions12" x 36" x 54"
    FinishChrome
    Height / Post54"
    No. Shelves5
    Shelf (W x L)12" x 36"
    Shelf (W)12"