Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD54-1430P
The AD54-1430P Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit has been designed to expand the shelving capacity of Proform Green Epoxy Wire Shelving Starter Kits. These two units are connected via a set of shared posts.
Features:
Sold with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks Additional shelves sold separately Three configuration options: Straight line, back-to-back and at right angles Starter kits fitted with Add-On Kit cannot be made mobile
Order the AD54-1430P Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Order the AD54-1430P Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 36 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 800 |
| Outside Dimensions | 14" x 30" x 54" |
| Finish | Proform Green Epoxy |
| Height / Post | 54" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 14" x 30" |
| Shelf (W) | 14" |