Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD54-1424P
The AD54-1424P Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit expands the shelving capacity of Proform Green Epoxy Wire Shelving Starter Kits. They fit together via a set of shared posts.
Features:
Add-On Kit comes with 2 posts, 4 shelves, 8 S-Hooks Three configuration options: Straight line, back-to-back and at right angles Additional shelves may be purchased separately Once Add-On Kit is fitted, unit cannot be made mobile
Order the AD54-1424P Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
Features:
Order the AD54-1424P Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
| Ship Wt. (lb.) | 32 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 800 |
| Outside Dimensions | 14" x 24" x 54" |
| Finish | Proform Green Epoxy |
| Height / Post | 54" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 14" x 24" |
| Shelf (W) | 14" |