Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD54-1248P
The AD54-1248P Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit is designed to expand Proform Green Epoxy Wire Shelving Starter Kits providing more shelving space.
Features:
Comes standard with 2 posts, 4 shelves and 8 S-Hooks Can be configured in straight line, back-to-back and at right angles Additional shelves sold separately Once Add-On Kit is fitted unit can no longer be made mobile Unit is Proform Green Epoxy
Order the AD54-1248P Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
Features:
Order the AD54-1248P Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage now.
| Ship Wt. (lb.) | 44 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 800 |
| Outside Dimensions | 12" x 48" x 54" |
| Finish | Proform Green Epoxy |
| Height / Post | 54" |
| No. Shelves | 4 |
| Shelf (W x L) | 12" x 48" |
| Shelf (W) | 12" |