Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit
Model # AD54-1236P-5
The AD54-1236P-5 Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit has been designed to be used in conjunction with the Proform Green Epoxy Wire Shelving Starter Kit. These units connect to one another via a set of shared posts.
Features:
Add-On Kit comes with 2 posts, 5 shelves and 10 S-Hooks Options for configuration include straight lines, back-to-back and at right angles Additional shelves may be purchased separately Once Add-On Kit is fitted, unit can no longer be made mobile This is a Proform Green Epoxy Wire Shelving Unit
Get the AD54-1236P-5 Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
Features:
Get the AD54-1236P-5 Proform Green Epoxy Wire Shelving Add-On Kit online from Quantum Storage today.
| Ship Wt. (lb.) | 45 |
|---|---|
| Load Capacity (lb.) | 800 |
| Outside Dimensions | 12" x 36" x 54" |
| Finish | Proform Green Epoxy |
| Height / Post | 54" |
| No. Shelves | 5 |
| Shelf (W x L) | 12" x 36" |
| Shelf (W) | 12" |